Адвокати УКРАЇНИ

незалежне професійне інтернет видання

Виплати внаслідок захворювання військовослужбового

Консультує адвокат Цибрій Тетяна Володимирівна . Мої контакти : 0993797441.
Наразі переді мною поставлена задача проконсультувати клієнта на тему виплат внаслідок захворювання військового офіцера туберкульозом .
Отже , по суті питання відповідаю : компенсація військовому, який захворів під час проходження військової служби призначається у випадках, передбачених ЗУ «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» Законодавство про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей базується на Конституції України і складається з цього Закону та інших нормативно-правових актів.
Стаття 16. Відповідного закону « Одноразова грошова допомога у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовців, військовозобов’язаних та резервістів, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві»
Одноразова грошова допомога у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовців, військовозобов’язаних та резервістів, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві (далі – одноразова грошова допомога), – гарантована державою виплата, що здійснюється особам, які згідно з цим Законом мають право на її отримання
Одноразова грошова допомога у випадках, зазначених у підпунктах 5-9 пункту 2 статті 16 цього Закону, призначається і виплачується залежно від встановленої військовослужбовцю, військовозобов’язаному або резервісту інвалідності та ступеня втрати ним працездатності у розмірі, визначеному Кабінетом Міністрів України. При цьому у випадках, зазначених у підпункті 5 пункту 2 статті 16 цього Закону, розмір одноразової грошової допомоги не може бути меншим за 70-кратний прожитковий мінімум, встановлений законом для працездатних осіб на 1 січня календарного року.
В даному випадку одноразова грошова допомога в наслідок захворювання на туберкульоз буде залежати від ступеню втрати працездатності військового , яка буде визначена лікарською комісією (МСЕК) , але не менше 70 кратного прожиткового мінімуму для працездатних осіб .
Окрім того , КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ прийняв ПОСТАНОВУ від 30 серпня 2017 р. № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», Міноборони прийняло Наказ МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ НАКАЗ 31.01.2022 № 30 «Про бюджетну політику Міністерства оборони України на 2022 рік», п. 6 якого регламентує : «порушення стану здоров’я військовослужбовця, перебування його на лікуванні, реабілітації, що підтверджено відповідними медичними документами (виписний епікриз, довідка про захворювання, постанова військово-лікарської комісії), а саме: онкологічне захворювання (хірургічне лікування, променева та (або) хіміотерапія);
захворювання на туберкульоз, ВІЛ/СНІД, вірусний гепатит B, C»
Тобто в даному випадку – туберкульоз , одноразова виплата положена однозначно .
Мої контакти : 0993797441.
Адвокат Цибрій Тетяна Володимирівна