Адвокати УКРАЇНИ

незалежне професійне інтернет видання

Поиск

На “без руху”

61013297_10157547316253258_1915323210904109056_n
В ответ на “без руху” написал в эмоциях:
“Відповідно до частини першої ст. 6 КАС України,
«Суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого, зокрема, людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави».
Нехтуючи цим принципом, суд, усвідомлює, що підставою позову є невиплата складової грошового забезпечення, яка пов’язана із пораненням під час виконання бойового завдання із захисту Батьківщини, що доводиться довідкою про обставини травми № 694/1008 від 16 лютого 2023 р.
Однак, суд вважає, що позивача треба дисциплінувати в частині звернення до суду, а пропуск ним строку звернення викликано незнанням через байдужість до своїх прав або небажання дізнатися не є поважною причиною пропуску строку звернення до суду.
Така позиція суду є зневагою до виконання позивачем обов’язків військовослужбовця, до його прав, який ризикуючи своїм життям, втрачаючи здоров’я, захищає Батьківщину, отримав поранення, та тривалий час знаходився та знаходиться на лікуванні. Можливість суду здійснювати правосуддя в тилу у відносній безпеці зумовлена в тому числі і мужністю позивача, сумлінним виконанням їм військового обов’язку. Він має розраховувати, що і суд виконає свої конституційні обов’язки щодо захисту його порушених прав.
Внаслідок очевидно протиправних дій командування позивач отримує грошове забезпечення у розмірі 580 грн., замість 20 100 грн., право на які є предметом спору. Однак суд, нехтуючи приписам частини першої ст. 6 КАС України, заохочує командування на порушення прав підлеглих, яке впевнено, що суд захистить права військового управління, а не військовослужбовців, які не встигнуть звернутися до суду у встановлений строк. Тобто, суд вважає, що права відповідача на порушення прав позивача є вищою цінністю, і перешкоджає позивачу у їх захисті.
Таке ставлення до судового захисту порушених прав військовослужбовців під час воєнного стану дискредитує адміністративне судочинство в їх очах”