Адвокати УКРАЇНИ

незалежне професійне інтернет видання

Поиск

А як у них…

lybrary

Майже кожен з адвокатів стикався з випадками, коли місце проживання відповідача невідомо, або відповідач перебуває за кордоном та не може бути належним чином повідомлений внаслідок чого процес “зависає” надовго.

Виникла у мене потреба познайомитись с законодавством Словенії і натрапив я на дуже просте рішення, завдяки якому в Словенії такі проблеми відсутні, це положення ст. 82 Закону Словенської Республіки про цивільний процес  якою встановлено наступне:

Стаття 82

Якщо під час провадження в суді першої інстанції виявиться, що звичайна процедура з призначенням законного представника займе для відповідача занадто багато часу, що може призвести до шкідливих наслідків для однієї чи обох сторін, суд, за пропозицією позивача призначає відповідачу тимчасового представника.

За умови дотримання частини першої цієї статті суд призначає відповідачу тимчасового представника, зокрема, у випадках:

1. якщо відповідач не дієздатний і не має законного представника;

2. якщо інтереси відповідача та його законного представника суперечать;

3. якщо обидві сторони мають одного законного представника;

4. якщо місце проживання або місцезнаходження відповідача невідомі, відповідач не має захисника;

5. якщо відповідач або його законний представник, який не має адвоката в Республіці Словенія, перебуває за кордоном і не може бути вручений.

Про призначення тимчасового представника суд невідкладно повідомляється органом, уповноваженим з питань соціального захисту населення, за можливості, а також сторонами.

Тимчасовий представник призначається судом з числа адвокатів або інших професійно кваліфікованих осіб.

Витрати на встановлення тимчасового представника несе позивач. Якщо позивач не сплатить витрати на тимчасового представника, суд відмовляє у позові.

Якщо обставини, зазначені у частині другій цієї статті, виникнуть у позивача після пред’явлення позову, суд також може призначити позивачу тимчасового представника за пропозицією та за рахунок відповідача.

Ось у такий, дуже простий спосіб, наші сусіди вирішують питання, які в Україні заводять процес у глухий кут.